Invigning av den nya mediakuben
Publicerad:

Mediakuben hänger i taket och vi kan äntligen visa upp den! På torsdag, när vi möter Rögle, invigs den. Inför matchen kommer vi att hålla i en invigsningsceremoni - Var på plats klockan 18:40 för att vara med och bevittna när vi slår igång mediakuben inför er alla för första gången. Köp er biljett redan idag!
Mediakuben är totalt 170 kvadratmeter stor med 6,25mm pixeltäthet vilket ger en mycket skarp bild och det är Sveriges största mediakub. Är du på plats inför torsdagens match blir du bland dom första som ser mediakuben in action! Köp din biljett på tik.ebiljett.nu
Men det är inte endast mediakuben som är ny i NHK Arena. Under tiden vi har byggt mediakuben i hallen har vi även totalrenoverat vårat ljudsystem i arenan.
I och med den nya mediakuben och det uppgraderade ljudsystemet i arenan har vi även laddat på med ett sprillans nytt intro!
Vi är säkra på att allt detta kommer att bidra till en förbättrad arenaupplevelse. Var med och invig den nya tekniken i arenan. Var på plats senast kl 18:40 i NHK Arena!
Nästa hemmamatch
Nästa hemmamatch spelas torsdagen 18e oktober kl 19:00 och det är Rögle BK som står för motståndet. Ditt stöd gör skillnad! Köp din biljett på tik.ebiljett.nu. Var på plats redan kl 18:40 för att vara med och inviga den nya mediakuben i taket. {!A}
TIK-aktien
Vinn Bilen
Har du laddat ner spelschemat i mobilen?
Du kan ladda ner eller prenumerera på spelschemat till din kalender nu så har du samtliga matcher under säsongen 2018/2019 direkt i din telefon/dator.